RÓŻA Z KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ

13:18

Róża wykonana z książki telefonicznej może być wykorzystana w wielu plecionkach: wiankach, wazonach, koszykach czy na wieczkach pudełek.
Jest łatwa do zrobienia, nie zajmie Wam dłużej niż pół godzinki.

Potrzebujemy:
* kartki, najlepiej z gęstym nadrukiem, również nutowym
* bejce, co najmniej dwa kolorki
* klej, dla mnie wciąż najlepszy Magic
* lakier w sprayu

Pomalujcie pięć kartek bejcą w różnych odcieniach. Śmiało łączcie dwa lub więcej kolorków ze sobą.
Kiedy kartki wyschną z każdej kartki wytnijcie cztery kwadraty. Weźcie po jednym z każdego koloru - macie więc cztery kwadraciki w pięciu różnych odcieniach:

Teraz złóżcie kwadrat na połowę, potem nie rozkładając znów na połowę - otrzymacie mniejszy, ale grubaśny kwadrat. Złóżcie go wzdłuż linii łączącej wierzchołki, czyli po skosie, i jeszcze raz po skosie. Teraz wytnijcie płatek tak, jak na ostatnim zdjęciu. Zróbcie to również z czterema pozostałymi kawałkami papieru.

Po rozłożeniu kwadratu otrzymacie kwiatek o ośmiu płatkach. Z kwiatków wytnijcie : jeden, dwa, trzy, cztery i znów cztery płatki. Wszystkie kwadraty tak powycinane pozwolą zrobić nam naprawdę sporo kwiatów.

Czas na klejenie. Wszystkie kawałki kwiatków, te wycięte i te, które pozostały po wycięciu sklejamy "na okrągło" czyli smarujemy pierwszy cały płatek i przyklejamy na niego ostatni cały płatek tego samego kwiatka. Powstaną małe kwiatuszki o różnej ilości płatków.
Do jednej róży wybieramy sześć kawałeczków: kwiatek o 6, 5, 4, 3, 2, 1 płatku jak na zdjęciu ostatnim.

Wszystkim sklejonym kawałkom musimy podwinąć płatki. Zróbcie to za pomocą wykałaczki lub patyczka do szaszłyka tak, jak widać na pierwszym zdjęciu. Następnie nie żałując kleju wklejcie kolejne kwiatki jeden w drugi począwszy od kwiatka o sześciu płatkach, a skończywszy na najmniejszym jednopłatkowym kawałku.
Ważne aby płatki nie zachodziły na siebie tylko były lekko przesunięte tak, jak w prawdziwej róży.I to właściwie tyle, jeszcze tylko lekko pryśnijcie różę lakierem w sprayu, abyście mogli długo cieszyć się jej widokiem.

You Might Also Like

1 komentarze